Dior Sauvage Efsane Erkek Kokusu...

Dior Sauvage Efsane Erkek Kokusu...

Dior Sauvage Efsane Erkek Kokusu...

18/03/2021


Sauvage- Vahşi. Christian Dior- Sauvage isimli kokuyu inceliyoruz. Christian Dior- Fransız moda markasıdır. Canlı, enerjik ve ferah kokmasıyla beğenilmektedir.

Christian Dior- Sauvage- sade, basit, düz çizgide giden ve çok değişmeyen yapıya sahiptir. Turunçgiller, aromatik otlar, odunsu notalar, erkeksi çiçekler ve yosunsu rayihalar gibi koku nüansları sunar. Tatlı, metalik, sabunsu, keskin, tozlu, ekşimsi aromaları vardır. Aromatik- fujer kategorisinde gösteriliyor.

Üst- karabiber, bergamot,

Orta- sardunya, lavanta, sichuan biberi, elemi reçinesi, pembe biber, vetiver, paçuli,

Alt- sedir ağacı, laden otu, ambroxan.

Christian Dior- Sauvage- isimli parfümün en önemli özelliği, genel koku karakteri üzerinde meşe yosunu ve ağaç reçinesi kokularının egemen olmasıdır. Bitkler, çiçekler, narenciye yapısı ve odunsu notalara yosun ve reçineler sinmiştir. Ve bir örtü gibi bütün notaları kaplamıştır.

Christian Dior- Sauvage- canlı, keskin ve metalik narenciye ve aromatik otlarla açılıyor. Limon ve bergamot baskındır. Lavanta ve adaçayı geri plandadır. Bir harman ve sentez görülür. Açılış modern etkiler veriyor. Daha sonraki katmanlar ise klasik anlamda tozlu ve eski kokacaktır.

Turunçgiller canlı, keskin ve metaliktir. Aromatik otlar biraz daha tozlu, ekşimsi ve buruktur.

Devamında erkeksi çiçekler ön plandadır. Bunu hafif biberli notalar destekler. Sardunya ve pembe biber tahmin ediliyor. Özellikle bu orta bölümde meşe yosunu ve ağaçsı reçinelerin yoğunlaşmaya başladığını tespit ediyoruz. Yosun ve reçinelerle kapanış kısmına inilecektir.


Erkeksi çiçekler tozlu, sabunsu ve keskindir. Biberler yumuşak ve hafif tatlıdır. 

Son bökümde odunsu bazların egemenliği başlar. Vetiver, paçuli ve sedir ağacı gibi klasik notalar vardır. Bunlara misk ve vanilya katılır. Meşe yosunu ve reçinelerle iyice tene oturmuştur. Hatta en sonunda, teninizde çok güçlü ve keskin bir meşe yosunundan başka bir şey kalmaz ve karakteristik özelliğini bulur.

Paçuli ve sedir ağacı tozlu ve topaksıdır. Vetiver sucul, çimensi ve yumuşaktır. Vanilya ve miskle son bölümde tatlılık artar. Ama rahtsız etmez.

Christian Dior- Sauvage- aromatik- odunsu kültür grubundaki parfümlerin genel özelliğini yansıtıyor... Karakteri kaliteli ve ferah limon kolonyası gibidir. İçine aromatik otlar ve daha ziyade baharatlı- erkeksi çiçekler katılmış... Bu anlamda dengeli, uyumlu ve gayet akışkan aromalar vardır. Ve tene çabuk oturur. Güzel kokar. Temiz ve pürüzsüz bir hissiyat verir. Ana akım bir markadan beklenecek kalite ve güzelliği sunar.

Kalıcılığı keskin ve güçlü reçine ve yosunları etkisiyle neredeyse gün boyu etkili olmaktadır. Özellikle bu sayıla notalarla tene yapışması, kararlı ve baskın bir kalıcılığa işaret eder. Fark edilirliği açılıştaki canlı ve enerjik turunçgillerle, ilk anda yüksektir. Sonra tene yerleşir ve kendini sahibine hissettirir.

Christian Dior- Sauvage- aslında büyük oranda sonbahar- kış devresine yatkındır. Bununla birlikte çok sıcak yaz günlerinde bile bitki, narenciye ve odun kaynaklı olarak terapi etkisi verip sizi rahatlatacaktır. Serin havalarda reçineler tende sıcaklık yaratır. Günlük kullanıma ve sosyal ortamlara uygun olduğunu düşünüyoruz. Birçok kişi de beğenecektir. Tene özgürce uygulanabilir. İstenirse gün içinde tazelenebilir.

Yorum ekle